TOTAL BWF Sudirman Cup 2019 19 - 26 May
MATCH RESULTS 24 May 2019
-
11:00Group 1CourtJAPAN-MALAYSIA3 - 00:00
-
11:00Group 1CourtTakeshi KAMURAKeigo SONODAbtONG Yew SinTEO Ee Yi13-21, 26-24, 23-211:35
-
11:00Group 1CourtNozomi OKUHARAbtSoniia CHEAH21-16, 21-130:43
-
11:00Group 1CourtKento MOMOTAbtLEE Zii Jia21-18, 21-160:53
-
11:00Group 1CourtCHOW Mei KuanLEE Meng Yean-Mayu MATSUMOTOWakana NAGAHARA0:00
-
11:00Group 1CourtTAN Kian MengLAI Pei Jing-Yuta WATANABEArisa HIGASHINO0:00
-
11:00Group 1CourtINDONESIA-CHINESE TAIPEI3 - 20:00
-
11:00Group 1CourtMarcus Fernaldi GIDEONKevin Sanjaya SUKAMULJObtLEE YangWANG Chi-Lin21-17, 21-170:44
-
11:00Group 1CourtTAI Tzu YingbtGregoria Mariska TUNJUNG21-16, 21-140:32
-
11:00Group 1CourtCHOU Tien ChenbtJonatan CHRISTIE21-11, 21-130:36
-
11:00Group 1CourtGreysia POLIIApriyani RAHAYUbtPAI Yu PoWU Ti Jung21-13, 21-70:36
-
11:00Group 1CourtPraveen JORDANMelati Daeva OKTAVIANTIbtWANG Chi-LinHSIEH Pei Shan21-17, 21-150:50
-
18:00Group 2CourtCANADA-FRANCE3 - 10:00
-
18:00Group 2CourtThom GICQUELRonan LABARbtJason Anthony HO-SHUENyl YAKURA21-17, 21-160:40
-
18:00Group 2CourtMichelle LIbtYaelle HOYAUX21-7, 21-40:22
-
18:00Group 2CourtBrian YANGbtBrice LEVERDEZ21-14, 21-120:37
-
18:00Group 2CourtRachel HONDERICHKristen TSAIbtEmilie LEFELAnne TRAN21-11, 21-170:50
-
18:00Group 2CourtThom GICQUELDelphine DELRUE-Joshua HURLBURT-YUJosephine WU0:00
-
18:00Group 3CourtSRI LANKA-IRELAND3 - 20:00
-
18:00Group 3CourtSam MAGEEChloe MAGEEbtSachin DIASThilini HENDAHEWA20-22, 21-16, 21-171:10
-
18:00Group 3CourtNhat NGUYENbtDinuka KARUNARATNE21-12, 21-180:51
-
18:00Group 3CourtKAVIDI SIRIMANNAGEbtKate FROST21-12, 21-70:28
-
18:00Group 3CourtSachin DIASBuwaneka GOONETHILLEKAbtSam MAGEENhat NGUYEN17-21, 21-16, 21-110:55
-
Match duration: 80 minutes
-
18:00Group 3CourtThilini HENDAHEWAKAVIDI SIRIMANNAGEbtRachael DARRAGHChloe MAGEE21-15, 22-24, 21-171:20
-
18:00Group 3CourtSLOVAKIA-NEW ZEALAND3 - 20:00
-
18:00Group 3CourtOliver LEYDON-DAVISAnona PAKbtJakub HORAKMia TARCALOVA21-14, 21-130:28
-
18:00Group 3CourtMilan DRATVAbtAbhinav MANOTA21-15, 21-170:35
-
18:00Group 3CourtMartina REPISKAbtSally FU21-10, 21-170:29
-
18:00Group 3CourtOliver LEYDON-DAVISDacmen VONGbtAndrej ANTOSKAJuraj VACHALEK21-13, 27-29, 21-160:57
-
18:00Group 3CourtMartina REPISKAMia TARCALOVAbtAnona PAKAlyssa TAGLE12-21, 21-18, 24-221:02
-
18:00Group 3CourtSWITZERLAND-AUSTRALIA3 - 20:00
-
18:00Group 3CourtOliver SCHALLERCeline BURKARTbtSimon Wing Hang LEUNGGronya SOMERVILLE21-12, 21-100:26
-
18:00Group 3CourtLouisa MAbtRonja STERN22-20, 20-22, 21-150:49
-
18:00Group 3CourtChristian KIRCHMAYRbtAshwant GOBINATHAN25-23, 21-80:36
-
18:00Group 3CourtSetyana MAPASAGronya SOMERVILLEbtSabrina JAQUETJenjira STADELMANN21-8, 21-140:30
-
18:00Group 3CourtTobias KUENZIOliver SCHALLERbtSawan SERASINGHEEric VUONG17-21, 21-17, 22-200:55
-
18:00Group 3CourtLITHUANIA-NEPAL3 - 10:00
-
18:00Group 3CourtPovilas BARTUSISGerda VOITECHOVSKAJAbtDipesh DHAMIAmita GIRI21-10, 21-160:21
-
18:00Group 3CourtVytaute FOMKINAITEbtNangsal TAMANG21-15, 21-110:24
-
18:00Group 3CourtRatnajit TAMANGbtMark SAMES21-13, 21-130:23
-
18:00Group 3CourtVytaute FOMKINAITEGerda VOITECHOVSKAJAbtAmita GIRINangsal TAMANG21-10, 21-80:21
-
18:00Group 3CourtDipesh DHAMIRatnajit TAMANG-Povilas BARTUSISMark SAMES0:00