TOTAL BWF Sudirman Cup 2019 19 - 26 May
MATCH RESULTS 23 May 2019
-
11:00Group 2CourtNETHERLANDS-GERMANY3 - 20:00
-
11:00Group 2CourtMark LAMSFUSSMarvin SEIDELbtJacco ARENDSRuben JILLE21-13, 21-140:31
-
11:00Group 2CourtFabienne DEPREZbtGayle MAHULETTE21-18, 18-21, 21-131:01
-
11:00Group 2CourtMark CALJOUWbtAlexander ROOVERS21-13, 21-90:34
-
11:00Group 2CourtGayle MAHULETTECheryl SEINENbtLinda EFLERLara KAEPPLEIN18-21, 21-10, 21-171:04
-
11:00Group 2CourtRobin TABELINGSelena PIEKbtMarvin SEIDELIsabel LOHAU16-21, 21-17, 21-110:52
-
11:00Group 2CourtSINGAPORE-VIETNAM3 - 00:00
-
11:00Group 2CourtLOH Kean HeanHan Zhuo TOHbtCao Cuong PHAMHong Nam PHAM21-16, 21-140:31
-
11:00Group 2CourtYEO Jia MinbtThuy Linh NGUYEN21-8, 18-21, 21-150:54
-
11:00Group 2CourtLOH Kean YewbtTien Minh NGUYEN16-21, 21-18, 23-211:02
-
11:00Group 2CourtThi Phuong Hong DINHThi Trang (B) VU-JIN Yu JiaWONG Jia Ying Crystal0:00
-
11:00Group 2CourtHong Nam PHAMNhu Thao PHAM-Danny Bawa CHRISNANTATAN Wei Han Jessica0:00
-
11:00Group 2CourtUSA-ISRAEL3 - 10:00
-
11:00Group 2CourtIris WANGbtKsenia POLIKARPOVA21-11, 21-130:34
-
11:00Group 2CourtMisha ZILBERMANbtTimothy LAM21-15, 21-120:30
-
11:00Group 2CourtPaula Lynn CAO HOKIris WANGbtMargeret LURIEYuval PUGACH21-10, 21-40:22
-
11:00Group 2CourtPhillip CHEWRyan CHEWbtmay BAR NETZERAriel SHAINSKI21-13, 21-150:27
-
11:00Group 2CourtHoward SHUPaula Lynn CAO HOKbtMisha ZILBERMANKsenia POLIKARPOVA0:02
-
11:00Group 4 - Group 4 ACourtMACAU-KAZAKHSTAN3 - 20:00
-
11:00Group 4 - Group 4 ACourtNG Chi ChongChi Leng KUANbtKhaitmurat KULMATOVOxsana SHTELLE21-8, 21-150:20
-
11:00Group 4 - Group 4 ACourtDmitriy PANARINbtPang Fong PUI16-21, 21-18, 21-150:58
-
11:00Group 4 - Group 4 ACourtPUI Chi WabtKamila SMAGULOVA21-12, 21-170:27
-
11:00Group 4 - Group 4 ACourtArtur NIYAZOVDmitriy PANARINbtLAM Chi ManLEONG Kin Fai21-12, 15-21, 21-140:39
-
11:00Group 4 - Group 4 ACourtXue Xin GONGWeng Chi NGbtOxsana SHTELLEAisha ZHUMABEK21-19, 21-70:27
-
18:00Group 1CourtCHINA-DENMARK3 - 10:00
-
18:00Group 1CourtZHENG Si WeiHUANG Ya QiongbtMathias CHRISTIANSENSara THYGESEN19-21, 21-11, 21-131:03
-
18:00Group 1CourtViktor AXELSENbtCHEN Long21-11, 21-181:00
-
-
18:00Group 1CourtLI Jun HuiLIU Yu ChenbtKim ASTRUPAnders Skaarup RASMUSSEN21-18, 21-160:54
-
18:00Group 1CourtCHEN Yu FeibtMia BLICHFELDT21-16, 21-170:46
-
18:00Group 1CourtCHEN Qing ChenJIA Yi Fan-Maiken FRUERGAARDSara THYGESEN0:00
-
18:00Group 1CourtTHAILAND-KOREA3 - 10:00
-
18:00Group 1CourtDechapol PUAVARANUKROHSapsiree TAERATTANACHAIbtSEO Seung JaeCHAE Yu Jung21-18, 21-180:50
-
18:00Group 1CourtKantaphon WANGCHAROENbtHEO Kwang Hee21-17, 21-170:49
-
18:00Group 1CourtKANG Min HyukKIM Won HobtTinn ISRIYANETKittinupong KEDREN19-21, 21-17, 21-141:03
-
18:00Group 1CourtRatchanok INTANONbtAN Se Young21-15, 21-170:53
-
18:00Group 1CourtCHANG Ye NaKONG Hee Yong-Jongkolphan KITITHARAKULSapsiree TAERATTANACHAI0:00