YONEX German Open 2018 06 - 11 March
MATCH RESULTS 06 March 2018
-
09:00XD - QualificationCourt 1Yuki KANEKOKoharu YONEMOTObtYANG Ming-TseSUNG Shuo Yun21-12, 16-21, 21-160:42
-
09:00MS - QualificationCourt 2Kalle KOLJONENbtRüdiger GNEDT21-8, 21-50:19
-
09:00MS - QualificationCourt 3Alex VLAARbtBirger ABTS21-19, 21-180:32
-
09:40MS - QualificationCourt 2Dmytro ZAVADSKYbtThomas ROUXEL20-22, 21-16, 21-191:05
-
09:40MS - QualificationCourt 3Wolfgang GNEDTbtDavid PENG18-21, 25-23, 21-171:06
-
09:40MS - QualificationCourt 4Kim BRUUNbtSøren TOFT21-14, 21-180:37
-
10:20MS - QualificationCourt 1KAN Chao YubtLucas CLAERBOUT21-17, 11-21, 21-180:49
-
10:20MS - QualificationCourt 2ZHAO Jun PengbtAlexander ROOVERS18-21, 21-15, 21-151:29
-
10:20MS - QualificationCourt 4Zvonimir DURKINJAKbtValeriy ATRASHCHENKOV21-16, 17-21, 21-181:36
-
11:00XD - QualificationCourt 1Thom GICQUELDelphine DELRUEbtJones Ralfy JANSENCarla NYENHUIS21-19, 16-21, 21-150:50
-
11:00XD - QualificationCourt 3Praveen JORDANMelati Daeva OKTAVIANTIbtKristoffer KNUDSENIsabella NIELSEN21-14, 21-110:23
-
11:40WS - QualificationCourt 2GAO Fang JiebtSUNG Shuo Yun19-21, 21-6, 21-110:59
-
11:40XD - QualificationCourt 3CHANG Ko-ChiCHENG Chi YabtAlex VLAARIris TABELING21-19, 21-170:26
-
11:40WS - QualificationCourt 4Lyanny Alessandra MAINAKYbtGayle MAHULETTE21-11, 21-180:38
-
12:20MD - QualificationCourt 1Kasper ANTONSENNiclas NOHRbtPO Li-WeiYANG Ming-Tse11-21, 22-20, 21-180:46
-
12:20WS - QualificationCourt 4Luise HEIMbtChloe BIRCH21-17, 23-210:39
-
-
13:00MD - QualificationCourt 1Raphael BECKSam MAGEE-Bastian KERSAUDYJulien MAIOWalkover
-
13:00MD - QualificationCourt 2M.R. ARJUNRamchandran SHLOKbtInkarat APISUKTanupat VIRIYANGKURA21-15, 21-160:30
-
13:00MD - QualificationCourt 3Pakin KUNA-ANUVITNatthapat TRINKAJEEbtKonstantin ABRAMOVAlexandr ZINCHENKO23-21, 21-150:34
-
13:40MS - QualificationCourt 1ZHAO Jun PengbtDmytro ZAVADSKY21-16, 22-24, 21-171:02
-
13:40MS - QualificationCourt 4Kim BRUUNbtWolfgang GNEDT23-21, 21-120:38
-
14:20WD - QualificationCourtAlexandra BØJESara LUNDGAARD-Debora JILLEImke VAN DER AARWalkover
-
14:20WD - QualificationCourtLisa KAMINSKIHannah POHL-Delphine DELRUELea PALERMOWalkover
-
14:20WD - QualificationCourt 2TANG Jin HuaYU Xiao HanbtJenny VÄHÄSARJASonja PEKKOLA21-7, 21-100:27
-
14:20WS - QualificationCourt 3Neslihan ARINbtFabienne DEPREZ21-13, 21-180:32
-
15:00MS - QualificationCourt 1KAN Chao YubtZvonimir DURKINJAK21-15, 21-160:23
-
15:00WD - QualificationCourt 2HUANG Dong PingZHENG YubtCHENG Chi YaSUNG Shuo Yun21-13, 21-60:28
-
15:00MS - QualificationCourt 4Kalle KOLJONENbtAlex VLAAR21-9, 21-150:28
-
17:00XDCourt 1WANG Chi-LinLEE Chia HsinbtHafiz FAIZALGloria Emanuelle WIDJAJA21-17, 21-190:32
-
17:00XDCourt 2Tinn ISRIYANETPacharapun CHOCHUWONGbtLEE Chun Hei Reginald [7]CHAU Hoi Wah21-17, 19-21, 21-170:54
-
17:00XDCourt 3Jacco ARENDSSelena PIEKbtJoachim FISCHER NIELSENAlexandra BØJE21-19, 25-230:46
-
17:45XDCourt 1LEE YangHSU Ya ChingbtRobin TABELINGCheryl SEINEN21-13, 18-21, 21-150:53
-
17:45XDCourt 2GOH Soon Huat [3]LAI Shevon JemiebtSam MAGEEChloe MAGEE15-21, 21-17, 21-171:10
-
17:45XDCourt 3Dechapol PUAVARANUKROH [5]Sapsiree TAERATTANACHAIbtMikkel MIKKELSENMai SURROW23-21, 15-21, 21-140:57
-
18:30XDCourt 1Marcus ELLISLauren SMITHbtMarvin SEIDELLinda EFLER21-17, 21-50:30
-
18:30XDCourt 2SEO Seung Jae [2]KIM Ha NabtLU Ching YaoCHIANG Kai Hsin21-19, 12-21, 21-170:59
-
18:30XDCourt 4Niclas NOHRSara THYGESENbtTAN Kian Meng [4]LAI Pei Jing21-17, 21-130:37
-
19:15XDCourt 1Jelle MAASImke VAN DER AARbtTakuro HOKIMayu MATSUMOTO21-19, 14-21, 21-160:50
-
19:15XDCourt 2TANG Chun Man [1]TSE Ying SuetbtMark LAMSFUSSIsabel LOHAU19-21, 21-10, 21-180:47
-
19:15XDCourt 4HE Ji TingDU YuebtAnton KAISTIJenny VÄHÄSARJA21-14, 21-130:22