logo

DAIHATSU Indonesia Masters 2021(New dates)

16 - 21 November

Bali, Indonesia
PRIZE MONEY USD 600,000

DAIHATSU Indonesia Masters 2021(New dates) 16 - 21 November

MATCH RESULTS 18 November 2021

  • Main Location - 1
  • 1. Starting at 9:00 AM
    XD
    Court 1
    HOO Pang Ron
    CHEAH Yee See
    bt
    Jones Ralfy JANSEN
    Linda EFLER
    21-14, 21-19
    0:40
  • 2. Followed by
    XD
    Court 1
    Supak JOMKOH
    Supissara PAEWSAMPRAN
    bt
    DHRUV KAPILA
    REDDY Sikki
    21-15, 21-23, 21-18
    0:54
  • 3. Starting at 12:00 PM
    WS
    Court 1
    Pornpawee CHOCHUWONG [5]
    bt
    Aya OHORI
    21-13, 21-12
    0:42
  • 4. Followed by
    XD
    Court 1
    TANG Chun Man [8]
    TSE Ying Suet
    bt
    GOH Soon Huat
    LAI Shevon Jemie
    15-21, 21-7, 22-20
    0:54
  • 5. Followed by
    WD
    Court 1
    TAN Pearly [8]
    THINAAH Muralitharan
    bt
    Fitriani FITRIANI
    Yulia Yosephine SUSANTO
    21-8, 21-14
    0:29
  • 6. Followed by
    MD
    Court 1
    GOH Sze Fei
    Nur IZZUDDIN
    bt
    Muhammad Shohibul FIKRI
    Bagas MAULANA
    21-18, 22-20
    0:42
  • 7. Followed by
    MS
    Court 1
    CHOU Tien Chen [4]
    bt
    LOH Kean Yew
    21-10, 21-12
    0:33
  • 8. Followed by
    MS
    Court 1
    KIDAMBI Srikanth
    bt
    Jonatan CHRISTIE [6]
    13-21, 21-18, 21-15
    1:02
  • 9. Followed by
    MD
    Court 1
    Aaron CHIA [5]
    SOH Wooi Yik
    bt
    Panjer Aji Siloka DADIARA
    Bryan Sidney ELOHIM
    21-12, 21-8
    0:21
  • 10. Followed by
    MS
    Court 1
    PRANNOY H. S.
    bt
    Viktor AXELSEN [2]
    14-21, 21-19, 21-16
    1:11
  • 11. Not before 5:00 PM
    WD
    Court 1
    Jongkolphan KITITHARAKUL [3]
    Rawinda PRAJONGJAI
    bt
    Ashwini PONNAPPA
    REDDY Sikki
    21-18, 21-12
    0:42
  • 12. Followed by
    WS
    Court 1
    Sayaka TAKAHASHI [8]
    bt
    Yvonne LI
    21-18, 21-12
    0:40
  • 13. Court and time TBA
    WS
    Court 1
    LALINRAT CHAIWAN
    bt
    Ratchanok INTANON [2]
    18-21, 21-12, 21-17
    0:54
  • Main Location - 2
  • 1. Starting at 9:00 AM
    WS
    Court 2
    Akane YAMAGUCHI [1]
    bt
    KIM Ga Eun
    21-17, 14-21, 21-16
    0:47
  • 2. Followed by
    MS
    Court 2
    Rasmus GEMKE
    bt
    Toma Junior POPOV
    21-15, 21-16
    0:57
  • 3. Starting at 12:00 PM
    XD
    Court 2
    KO Sung Hyun
    EOM Hye Won
    bt
    Zachariah Josiahno SUMANTI
    Hediana JULIMARBELA
    21-18, 21-15
    0:42
  • 4. Followed by
    MD
    Court 2
    ONG Yew Sin
    TEO Ee Yi
    bt
    Sabar Karyaman GUTAMA
    Moh Reza Pahlevi ISFAHANI
    21-17, 21-12
    0:29
  • 5. Followed by
    MD
    Court 2
    Marcus Fernaldi GIDEON [1]
    Kevin Sanjaya SUKAMULJO
    bt
    Lucas CORVEE
    Ronan LABAR
    21-13, 21-19
    0:29
  • 6. Followed by
    MS
    Court 2
    Kunlavut VITIDSARN
    bt
    Shesar Hiren RHUSTAVITO
    21-14, 21-9
    0:40
  • 7. Followed by
    XD
    Court 2
    Hafiz FAIZAL [6]
    Gloria Emanuelle WIDJAJA
    bt
    CHANG Tak Ching
    NG Wing Yung
    9-21, 21-15, 21-11
    0:50
  • 8. Followed by
    MD
    Court 2
    Pramudya KUSUMAWARDANA
    Yeremia Erich Yoche Yacob RAMBITAN
    bt
    Akira KOGA
    Taichi SAITO
    21-18, 23-21
    0:38
  • 9. Followed by
    MD
    Court 2
    Takuro HOKI
    Yugo KOBAYASHI
    bt
    Mohammad AHSAN [2]
    Hendra SETIAWAN
    11-21, 21-15, 21-12
    0:48
  • 10. Followed by
    WD
    Court 2
    Greysia POLII [2]
    Apriyani RAHAYU
    bt
    Clara AZURMENDI
    Beatriz CORRALES
    21-17, 21-9
    0:36
  • 11. Not before 5:00 PM
    WD
    Court 2
    KIM So Yeong [1]
    KONG Hee Yong
    bt
    Linda EFLER
    Isabel LOHAU
    21-3, 21-4
    0:28
  • 12. Followed by
    MD
    Court 2
    LEE Yang [3]
    WANG Chi-Lin
    bt
    LU Ching Yao
    YANG Po Han
    21-13, 21-16
    0:38
  • 13. Court and time TBA
    WD
    Court 2
    JEONG Na Eun
    KIM Hye Jeong
    bt
    Gabriela STOEVA [5]
    Stefani STOEVA
    21-11, 21-6
    0:48
  • 14. Followed by
    WS
    Court 2
    YEO Jia Min
    bt
    Saena KAWAKAMI
    21-19, 14-21, 21-14
    0:53
  • Main Location - 3
  • 1. Starting at 9:00 AM
    XD
    Court 3
    Dechapol PUAVARANUKROH [1]
    Sapsiree TAERATTANACHAI
    bt
    CHEN Tang Jie
    PECK Yen Wei
    21-17, 16-21, 21-17
    1:00
  • 2. Followed by
    WS
    Court 3
    Neslihan YIGIT
    bt
    Maria ULITINA
    21-18, 21-13
    0:39
  • 3. Followed by
    WS
    Court 3
    PUSARLA V. Sindhu [3]
    bt
    Clara AZURMENDI
    17-21, 21-7, 21-12
    0:47
  • 4. Followed by
    MS
    Court 3
    Kento MOMOTA [1]
    bt
    Lakshya SEN
    21-13, 21-19
    0:46
  • 5. Followed by
    XD
    Court 3
    Marcus ELLIS [4]
    Lauren SMITH
    bt
    KIM Young Hyuk
    CHAE Yu Jung
    21-14, 21-17
    0:42
  • 6. Not before 1:00 PM
    MS
    Court 3
    NG Ka Long Angus [8]
    bt
    Koki WATANABE
    21-16, 21-14
    0:40
  • 7. Followed by
    MS
    Court 3
    Anders ANTONSEN [3]
    bt
    Hans-Kristian Solberg VITTINGHUS
    21-17, 21-16
    0:46
  • 8. Followed by
    WD
    Court 3
    Nami MATSUYAMA [4]
    Chiharu SHIDA
    bt
    BAEK Ha Na
    LEE Yu Lim
    23-21, 21-15
    0:57
  • 9. Followed by
    XD
    Court 3
    Yuta WATANABE [3]
    Arisa HIGASHINO
    bt
    Adnan MAULANA
    Mychelle Crhystine BANDASO
    21-19, 21-11
    0:37
  • 10. Followed by
    MD
    Court 3
    Kim ASTRUP [7]
    Anders Skaarup RASMUSSEN
    bt
    Supak JOMKOH
    Kittinupong KEDREN
    21-15, 21-15
    0:34
  • 11. Not before 5:00 PM
    WD
    Court 3
    Puttita SUPAJIRAKUL
    Sapsiree TAERATTANACHAI
    bt
    Mayu MATSUMOTO [7]
    Ayako SAKURAMOTO
    21-17, 15-21, 21-16
    1:06
  • 12. Followed by
    WD
    Court 3
    Chisato HOSHI
    Aoi MATSUDA
    bt
    Chloe BIRCH [6]
    Lauren SMITH
    21-17, 15-21, 21-12
    1:09
  • 13. Court and time TBA
    WS
    Court 3
    AN Se Young [4]
    bt
    Evgeniya KOSETSKAYA
    21-11, 21-12
    0:28
Title Sponsor