logo

DAIHATSU Indonesia Masters 2021(New dates)

16 - 21 November

Bali, Indonesia
PRIZE MONEY USD 600,000

DAIHATSU Indonesia Masters 2021(New dates) 16 - 21 November

MATCH RESULTS 16 November 2021

  • Main Location - 1
  • 1. Starting at 9:00 AM
    XD
    Court 1
    HOO Pang Ron
    CHEAH Yee See
    bt
    Yujiro NISHIKAWA
    Saori OZAKI
    5-2, Retired
    0:02
  • 2. Followed by
    XD
    Court 1
    CHEN Tang Jie
    PECK Yen Wei
    bt
    SEO Seung Jae
    KIM Hye Jeong
    21-17, 21-13
    0:37
  • 3. Followed by
    XD
    Court 1
    Marcus ELLIS [4]
    Lauren SMITH
    bt
    Alfian Eko PRASETYA
    Masita MAHMUDIN
    21-18, 21-15
    0:38
  • 4. Starting at 1:00 PM
    MS
    Court 1
    Kento MOMOTA [1]
    bt
    Tommy SUGIARTO
    21-12, 21-16
    0:44
  • 5. Followed by
    XD
    Court 1
    Zachariah Josiahno SUMANTI
    Hediana JULIMARBELA
    bt
    Oliver LEYDON-DAVIS
    Anona PAK
    21-15, 21-10
    0:35
  • 6. Followed by
    MD
    Court 1
    Muhammad Shohibul FIKRI
    Bagas MAULANA
    bt
    Fajar ALFIAN [4]
    Muhammad Rian ARDIANTO
    13-21, 21-18, 22-20
    1:01
  • 7. Followed by
    MD
    Court 1
    Marcus Fernaldi GIDEON [1]
    Kevin Sanjaya SUKAMULJO
    bt
    CHOI Sol Gyu
    KIM Won Ho
    21-19, 21-17
    0:43
  • 8. Followed by
    WD
    Court 1
    Gabriela STOEVA [5]
    Stefani STOEVA
    bt
    Melani MAMAHIT
    Tryola NADIA
    21-13, 21-9
    0:39
  • 9. Followed by
    MS
    Court 1
    Rasmus GEMKE
    bt
    LEE Zii Jia [7]
    11-9, Retired
    0:13
  • 10. Not before 5:30 PM
    MS
    Court 1
    CHOU Tien Chen [4]
    bt
    Thomas ROUXEL
    22-20, 21-17
    0:46
  • 11. Followed by
    WD
    Court 1
    Ashwini PONNAPPA
    REDDY Sikki
    bt
    Alexandra BØJE
    Mette POULSEN
    9-21, 21-11, 21-18
    0:59
  • 12. Court and time TBA
    MS
    Court 1
    NG Ka Long Angus [8]
    bt
    Chico Aura DWI WARDOYO
    21-16, 21-19
    0:44
  • Main Location - 2
  • 1. Starting at 9:00 AM
    WS
    Court 2
    Aya OHORI
    bt
    Lianne TAN
    21-15, 21-10
    0:34
  • 2. Followed by
    WS
    Court 2
    Pornpawee CHOCHUWONG [5]
    bt
    Marie BATOMENE
    21-8, 21-13
    0:34
  • 3. Followed by
    XD
    Court 2
    Dechapol PUAVARANUKROH [1]
    Sapsiree TAERATTANACHAI
    bt
    Yuki KANEKO
    Misaki MATSUTOMO
    21-12, 21-15
    0:30
  • 4. Starting at 1:00 PM
    XD
    Court 2
    KIM Young Hyuk
    CHAE Yu Jung
    bt
    Mathias CHRISTIANSEN
    Alexandra BØJE
    19-21, 21-18, 21-11
    1:01
  • 5. Followed by
    MS
    Court 2
    Lakshya SEN
    bt
    Kanta TSUNEYAMA
    21-17, 18-21, 21-17
    1:08
  • 6. Followed by
    WS
    Court 2
    Akane YAMAGUCHI [1]
    bt
    Ruselli HARTAWAN
    21-12, 21-14
    0:30
  • 7. Followed by
    WS
    Court 2
    Clara AZURMENDI
    bt
    Fitriani FITRIANI
    21-18, 21-14
    0:32
  • 8. Followed by
    WS
    Court 2
    PUSARLA V. Sindhu [3]
    bt
    Supanida KATETHONG
    21-15, 21-19
    0:43
  • 9. Followed by
    MD
    Court 2
    ONG Yew Sin
    TEO Ee Yi
    bt
    Satwiksairaj RANKIREDDY [6]
    Chirag SHETTY
    21-17, 21-15
    0:40
  • 10. Not before 5:30 PM
    MD
    Court 2
    Sabar Karyaman GUTAMA
    Moh Reza Pahlevi ISFAHANI
    bt
    TAN Kian Meng
    TAN Wee Kiong
    13-21, 21-14, 21-17
    0:52
  • 11. Followed by
    MS
    Court 2
    Koki WATANABE
    bt
    Kantaphon WANGCHAROEN
    21-12, 21-14
    0:46
  • 12. Court and time TBA
    MS
    Court 2
    Toma Junior POPOV
    bt
    HEO Kwang Hee
    21-17, 21-14
    0:43
  • Main Location - 3
  • 1. Starting at 9:00 AM
    WS
    Court 3
    Neslihan YIGIT
    bt
    Michelle LI [6]
    21-14, 21-18
    0:43
  • 2. Followed by
    XD
    Court 3
    Jones Ralfy JANSEN
    Linda EFLER
    bt
    CHAN Peng Soon [5]
    GOH Liu Ying
    21-13, 21-19
    0:42
  • 3. Followed by
    WS
    Court 3
    Maria ULITINA
    bt
    LéOnice HUET
    21-17, 21-12
    0:38
  • 4. Starting at 1:00 PM
    XD
    Court 3
    KO Sung Hyun
    EOM Hye Won
    bt
    Thom GICQUEL [7]
    Delphine DELRUE
    21-10, 21-23, 21-19
    1:17
  • 5. Followed by
    WS
    Court 3
    KIM Ga Eun
    bt
    SIM Yu Jin
    21-14, 10-21, 21-15
    0:44
  • 6. Followed by
    MD
    Court 3
    Lucas CORVEE
    Ronan LABAR
    bt
    GOH V Shem
    LOW Juan Shen
    21-18, 21-18
    0:36
  • 7. Followed by
    MS
    Court 3
    LOH Kean Yew
    bt
    WANG Tzu Wei
    17-21, 21-14, 21-15
    1:06
  • 8. Not before 4:00 PM
    WD
    Court 3
    JEONG Na Eun
    KIM Hye Jeong
    bt
    Rin IWANAGA
    Kie NAKANISHI
    24-22, 21-14
    1:03
  • 9. Followed by
    MD
    Court 3
    GOH Sze Fei
    Nur IZZUDDIN
    bt
    KANG Min Hyuk
    SEO Seung Jae
    21-10, 21-17
    0:39
  • 10. Not before 5:30 PM
    WD
    Court 3
    Linda EFLER
    Isabel LOHAU
    bt
    LEE Meng Yean
    YAP Cheng Wen
    21-19, 21-19
    0:43
  • 11. Followed by
    WD
    Court 3
    Chloe BIRCH [6]
    Lauren SMITH
    bt
    Mariia STOLIARENKO
    Yelyzaveta ZHARKA
    21-10, 21-13
    0:32
  • 12. Court and time TBA
    WD
    Court 3
    Chisato HOSHI
    Aoi MATSUDA
    bt
    Benyapa AIMSAARD
    Nuntakarn AIMSAARD
    14-21, 21-19, 21-19
    1:11
Title Sponsor