logo

DANISA Denmark Open I 2020

13 - 18 October

Odense Sports Park, Odense V, Denmark
PRIZE MONEY USD 750,000

DANISA Denmark Open I 2020 13 - 18 October

MATCH RESULTS 14 October 2020

  • Odense Sports Park - 1
  • 1. Starting at 9:00 AM
    MD
    Court 1
    Mark LAMSFUSS [3]
    Marvin SEIDEL
    bt
    Mathias CHRISTIANSEN
    Niclas NOHR
    12-21, 21-13, 21-14
    0:59
  • 2. Followed by
    MS
    Court 1
    KIDAMBI Srikanth [3]
    bt
    Toby PENTY
    21-12, 21-18
    0:37
  • 3. Followed by
    WS
    Court 1
    Nozomi OKUHARA [1]
    bt
    Kirsty GILMOUR [7]
    21-7, 21-19
    0:39
  • 4. Followed by
    WD
    Court 1
    Natasja P. ANTHONISEN
    Clara GRAVERSEN
    bt
    Anastasiia AKCHURINA
    Olga MOROZOVA
    21-19, 21-17
    0:44
  • 5. Not before 11:00 AM
    WS
    Court 1
    Michelle LI [3]
    bt
    Amalie SCHULZ
    21-18, 21-13
    0:31
  • 6. Followed by
    WS
    Court 1
    Mia BLICHFELDT [5]
    bt
    Martina REPISKA
    21-7, 21-8
    0:27
  • 7. Followed by
    MS
    Court 1
    CHOU Tien Chen [1]
    bt
    Victor SVENDSEN
    21-16, 21-11
    0:46
  • 8. Followed by
    MS
    Court 1
    Anders ANTONSEN [2]
    bt
    Ajay JAYARAM
    21-12, 21-14
    0:37
  • 9. Not before 5:00 PM
    XD
    Court 1
    Mathias CHRISTIANSEN [5]
    Alexandra BØJE
    bt
    Christopher GRIMLEY
    Eleanor O'DONNELL
    21-16, 21-7
    0:32
  • 10. Followed by
    XD
    Court 1
    Niclas NOHR
    Amalie MAGELUND
    bt
    Fabien DELRUE
    Vimala HERIAU
    21-13, 22-20
    0:41
  • 11. Followed by
    MS
    Court 1
    Jan O JORGENSEN [6]
    bt
    Felix BURESTEDT
    21-19, 21-12
    0:40
  • 12. Followed by
    MD
    Court 1
    Jeppe BAY
    Lasse MØLHEDE
    bt
    Ruben JILLE
    Ties VAN DER LECQ
    21-18, 21-19
    0:38
  • 13. Followed by
    XD
    Court 1
    Mikkel MIKKELSEN
    Rikke SØBY
    bt
    Bjarne GEISS
    Linda EFLER
    21-15, 21-10
    0:32
  • Odense Sports Park - 2
  • 1. Starting at 10:30 AM
    XD
    Court 2
    Marcus ELLIS [1]
    Lauren SMITH
    bt
    Jones Ralfy JANSEN
    Kilasu OSTERMEYER
    21-8, 21-12
    0:30
  • 2. Followed by
    XD
    Court 2
    Jeppe BAY
    Sara LUNDGAARD
    bt
    Johannes PISTORIUS
    Annabella JAEGER
    21-8, 21-8
    0:26
  • 3. Followed by
    XD
    Court 2
    Ruben JILLE
    Imke VAN DER AAR
    bt
    Mathias THYRRI
    Mai SURROW
    21-17, 21-13
    0:30
  • 4. Followed by
    WS
    Court 2
    Julie Dawall JAKOBSEN
    bt
    Anna MIKHALKOVA
    21-8, 21-12
    0:25
  • 5. Not before 2:00 PM
    WS
    Court 2
    Jordan HART
    bt
    Miranda WILSON
    21-16, 21-13
    0:31
  • 6. Followed by
    WD
    Court 2
    Emilie LEFEL [6]
    Anne TRAN
    bt
    Amalie Cecilie KUDSK
    Signe SCHULZ
    13-21, 21-13, 22-20
    0:57
  • 7. Followed by
    MS
    Court 2
    Toma Junior POPOV
    bt
    B. R. Sankeerth
    21-5, 21-17
    0:37
  • 8. Followed by
    WD
    Court 2
    Kilasu OSTERMEYER
    Franziska VOLKMANN
    bt
    Clara NISTAD
    Moa SJOO
    21-18, 16-21, 21-10
    0:56
  • 9. Followed by
    MS
    Court 2
    Thomas ROUXEL
    bt
    Lucas CLAERBOUT
    21-16, 21-16
    0:40
  • 10. Followed by
    MS
    Court 2
    Nhat NGUYEN
    bt
    Pablo ABIAN
    21-18, 21-16
    0:53
  • Odense Sports Park - 3
  • 1. Starting at 10:45 AM
    MD
    Court 3
    Alexander DUNN [8]
    Adam HALL
    bt
    Phillip CHEW [7]
    Ryan CHEW
    21-15, 21-11
    0:29
  • 2. Followed by
    WD
    Court 3
    Kati-Kreet MARRAN
    Helina RÜÜTEL
    bt
    Vimala HERIAU
    Margot LAMBERT
    21-14, 21-15
    0:31
  • 3. Followed by
    MD
    Court 3
    Ben LANE [5]
    Sean VENDY
    bt
    Eloi ADAM
    Julien MAIO
    21-11, 21-13
    0:31
  • 4. Followed by
    WS
    Court 3
    Marie BATOMENE
    bt
    Iris WANG
    23-21, 21-17
    0:42
  • 5. Followed by
    MS
    Court 3
    Jason Anthony HO-SHUE
    bt
    Subhankar DEY
    21-13, 21-8
    0:40
  • 6. Not before 3:00 PM
    WS
    Court 3
    Yaelle HOYAUX
    bt
    Emilie HAMANG
    21-14, 21-7
    0:25
  • 7. Followed by
    WS
    Court 3
    Fabienne DEPREZ
    bt
    QI Xuefei
    21-15, 9-21, 24-22
    0:59
  • 8. Followed by
    XD
    Court 3
    Alexander DUNN
    Ciara TORRANCE
    bt
    Rodion ALIMOV [4]
    Alina DAVLETOVA
    11-21, 21-18, 21-19
    0:53
  • 9. Followed by
    MD
    Court 3
    Joshua MAGEE
    Paul REYNOLDS
    bt
    Torjus FLAATTEN
    Vegard RIKHEIM
    21-15, 21-10
    0:29
  • 10. Followed by
    MD
    Court 3
    Vladimir IVANOV [4]
    Ivan SOZONOV
    bt
    Rory EASTON
    Ethan VAN LEEUWEN
    21-14, 21-10
    0:30
Title Sponsor