logo

BARFOOT & THOMPSON New Zealand Open 2019

30 April - 05 May

Eventfinda Stadium, Auckland, New Zealand
PRIZE MONEY USD 150,000

BARFOOT & THOMPSON New Zealand Open 2019 30 April - 05 May

MATCH RESULTS 02 May 2019

  • 14:00
    WD
    Court 1
    KIM Soyeong
    KONG Heeyong
    bt
    Shiho TANAKA [6]
    Koharu YONEMOTO
    21-15, 21-18
    0:51
  • 14:00
    XD
    Court 2
    TAN Kian Meng
    LAI Pei Jing
    bt
    Akbar Bintang CAHYONO
    Annisa SAUFIKA
    21-13, 21-10
    0:29
  • 14:00
    MS
    Court 3
    Jonatan CHRISTIE [3]
    bt
    WANG Tzu Wei
    21-14, 14-21, 21-16
    1:00
  • 14:00
    WD
    Court 4
    DONG Wen Jing
    FENG Xue Ying
    bt
    Akane ARAKI
    Riko IMAI
    21-11, 21-11
    0:31
  • 14:40
    XD
    Court 1
    CHAN Peng Soon [2]
    GOH Liu Ying
    bt
    Edward LAU
    Alyssa TAGLE
    21-17, 21-15
    0:25
  • 14:40
    MS
    Court 2
    LEE Zii Jia
    bt
    Kazumasa SAKAI
    23-21, 21-16
    0:49
  • 14:40
    WD
    Court 3
    Mayu MATSUMOTO [3]
    Wakana NAGAHARA
    bt
    LIU Xuan Xuan
    XIA Yu Ting
    21-12, 15-21, 21-18
    1:03
  • 14:40
    WS
    Court 4
    Sayaka TAKAHASHI [4]
    bt
    KIM Hyo Min
    21-11, 21-13
    0:36
  • 15:20
    WD
    Court 1
    CHEN Xiao Fei
    ZHOU Chao Min
    bt
    Jasmin Chung Man NG
    Justine VILLEGAS
    21-10, 21-8
    0:22
  • 15:20
    MD
    Court 2
    Hiroyuki ENDO [3]
    Yuta WATANABE
    bt
    LEE Jhe-Huei
    YANG Po-Hsuan
    21-15, 21-13
    0:34
  • 15:20
    WS
    Court 4
    AN Seyoung
    bt
    QIN Jinjing
    21-12, 21-15
    0:34
  • 15:20
    WD
    Court 4
    DU Yue
    LI Yin Hui
    bt
    Gabriela STOEVA [8]
    Stefani STOEVA
    21-18, 21-16
    0:51
  • 16:00
    MS
    Court 1
    NG Ka Long Angus [6]
    bt
    LEE Hyun Il
    21-16, 21-9
    0:33
  • 16:00
    MD
    Court 2
    GOH V Shem [7]
    TAN Wee Kiong
    bt
    ATTRI Manu
    REDDY B. Sumeeth
    21-17, 21-19
    0:36
  • 16:00
    MD
    Court 3
    LEE Yang [5]
    WANG Chi-Lin
    bt
    OUD Riga
    Daxxon VONG
    21-8, 21-6
    0:19
  • 16:00
    WD
    Court 3
    Misaki MATSUTOMO [2]
    Ayaka TAKAHASHI
    bt
    Della Destiara HARIS
    Rizki Amelia PRADIPTA
    21-13, 21-11
    0:39
  • 16:40
    WS
    Court 1
    Gregoria Mariska TUNJUNG [5]
    bt
    LI Yun
    21-14, 22-20
    0:38
  • 16:40
    MS
    Court 2
    SUN Fei Xiang
    bt
    HEO Kwanghee
    23-25, 21-16, 21-11
    1:04
  • 16:40
    MD
    Court 3
    Aaron CHIA [8]
    SOH Wooi Yik
    bt
    Mahiro KANEKO
    Yunosuke KUBOTA
    21-18, 17-21, 21-11
    0:50
  • 16:40
    WS
    Court 4
    LI Xue Rui [6]
    bt
    Ruselli HARTAWAN
    21-16, 21-13
    0:34
  • 17:20
    WD
    Court 1
    Yuki FUKUSHIMA [1]
    Sayaka HIROTA
    bt
    Vivian HOO
    YAP Cheng Wen
    21-18, 22-20
    0:58
  • 17:20
    MD
    Court 2
    Mohammad AHSAN [2]
    Hendra SETIAWAN
    bt
    Hiroki OKAMURA
    Masayuki ONODERA
    21-17, 21-14
    0:29
  • 17:20
    MD
    Court 4
    ONG Yew Sin
    TEO Ee Yi
    bt
    Akbar Bintang CAHYONO
    Moh Reza Pahlevi ISFAHANI
    21-13, 21-15
    0:31
  • 17:20
    XD
    Court 4
    Mark LAMSFUSS [7]
    Isabel LOHAU
    bt
    Kohei GONDO
    Ayane KURIHARA
    21-8, 19-21, 21-14
    0:52
  • 18:00
    WS
    Court 1
    WANG Zhi Yi
    bt
    Saena KAWAKAMI
    21-16, 14-21, 21-19
    1:10
  • 18:00
    MS
    Court 2
    Anthony Sinisuka GINTING [1]
    bt
    CHONG Wei Feng
    21-6, 21-5
    0:24
  • 18:00
    WS
    Court 3
    Beiwen ZHANG [3]
    bt
    CHIANG Ying Li
    21-12, 19-21, 21-19
    0:55
  • 18:00
    WD
    Court 4
    Sayaka HOBARA
    Natsuki SONE
    bt
    CHANG Ching Hui
    YANG Ching Tun
    21-15, 21-13
    0:33
  • 19:00
    MS
    Court 1
    LIN Dan [7]
    bt
    SAI PRANEETH B.
    21-12, 21-12
    0:37
  • 19:00
    WS
    Court 2
    Akane YAMAGUCHI [1]
    bt
    WEI Ya Xin
    21-11, 21-16
    0:32
  • 19:00
    XD
    Court 2
    WANG Chi-Lin
    CHENG Chi Ya
    bt
    DONG Wei Jie
    CHEN Xiao Fei
    12-21, 21-19, 21-14
    0:49
  • 19:00
    MS
    Court 3
    Kanta TSUNEYAMA [5]
    bt
    Sitthikom THAMMASIN
    21-14, 25-23
    0:52
  • 19:40
    MD
    Court 1
    Takeshi KAMURA [1]
    Keigo SONODA
    bt
    Akira KOGA
    Taichi SAITO
    21-15, 21-19
    0:39
  • 19:40
    MD
    Court 2
    Takuto INOUE [4]
    Yuki KANEKO
    bt
    JIANG Zhen Bang
    LIANG Yong Wang
    21-15, 21-16
    0:34
  • 19:40
    XD
    Court 3
    Hafiz FAIZAL [4]
    Gloria Emanuelle WIDJAJA
    bt
    Mitchell WHELLER
    Hsuan-Yu Wendy CHEN
    21-12, 21-13
    0:25
  • 19:40
    XD
    Court 4
    CHANG Tak Ching
    NG Wing Yung
    bt
    YANG Po-Hsuan
    HU Ling Fang
    21-19, 18-21, 21-13
    0:46
  • 20:20
    MS
    Court 1
    PRANNOY H. S.
    bt
    Tommy SUGIARTO [2]
    21-14, 21-12
    0:37
  • 20:20
    XD
    Court 3
    GOH Soon Huat [3]
    LAI Shevon Jemie
    bt
    LEE Jhe-Huei
    HSU Ya Ching
    21-10, 21-19
    0:27
  • 20:20
    WS
    Court 4
    Aya OHORI [7]
    bt
    Fitriani FITRIANI
    21-11, 21-6
    0:31
  • 20:20
    XD
    Court 4
    Praveen JORDAN [5]
    Melati Daeva OKTAVIANTI
    bt
    Dhanny OUD
    Jasmin Chung Man NG
    21-12, 21-12
    0:22
PARTNERS