YONEX German Open 2019 26 February - 03 March
MATCH RESULTS 26 February 2019
-
10:00MS - QualificationCourt 1Rasmus MESSERSCHMIDTbtKalle KOLJONEN14-21, 21-12, 21-160:51
-
10:00XD - QualificationCourt 2CHANG Ko-ChiLEE Chih ChenbtLEE YangYANG Ching Tun21-18, 21-180:27
-
10:00MS - QualificationCourt 3SOONG Joo VenbtAde Resky DWICAHYO23-21, 21-110:38
-
10:40MS - QualificationCourt 1LU Chia HungbtEmre LALE21-13, 21-140:34
-
10:40XD - QualificationCourt 2Ruben JILLEImke VAN DER AARbtPawel SMILOWSKIMagdalena SWIERCZYNSKA21-13, 21-170:26
-
10:40MS - QualificationCourt 3Iskandar ZULKARNAINbtJason Anthony HO-SHUE21-16, 15-21, 21-191:04
-
11:20MS - QualificationCourt 1CHEAM June WeibtMilan LUDIK21-18, 21-150:34
-
11:20MS - QualificationCourt 2Eetu HEINObtAlexander ROOVERS5-0, Retired0:02
-
11:20MS - QualificationCourt 3Thomas ROUXELbtLOH Kean Yew18-21, 21-16, 21-141:07
-
11:20MS - QualificationCourt 4Lucas CLAERBOUTbtVladimir MALKOV21-15, 12-21, 21-141:03
-
12:00XD - QualificationCourt 1Robin TABELINGSelena PIEK-Nyl YAKURAKristen TSAIWalkover
-
12:00WS - QualificationCourt 1Aliye DEMIRBAGbtSabrina JAQUET9-21, 21-18, 21-180:53
-
12:00XD - QualificationCourt 2Gaetan MITTELHEISSERAudrey MITTELHEISSERbtDanny Bawa CHRISNANTATAN Wei Han Jessica24-22, 21-170:42
-
12:40WS - QualificationCourt 1KIM Hyo MinbtYulia Yosephine SUSANTO21-7, 21-180:46
-
12:40MD - QualificationCourt 2Milosz BOCHATAdam CWALINAbtBjarne GEISSJan Colin VOELKER21-18, 21-140:34
-
12:40MD - QualificationCourt 4Vitalij DURKINNikolai UKKbtJeppe BAYMikkel MIKKELSEN21-16, 17-21, 21-180:51
-
13:20MD - QualificationCourt 1David DAUGAARDFrederik SØGAARDbtCHANG Ko-ChiPO Li-Wei21-17, 21-140:36
-
13:20WS - QualificationCourt 2Ruselli HARTAWANbtCHIANG Ying Li19-21, 21-18, 21-180:58
-
13:20WS - QualificationCourt 3Neslihan ARINbtJulie Dawall JAKOBSEN12-21, 23-21, 21-190:58
-
14:00MS - QualificationCourt 1Rasmus MESSERSCHMIDTbtIskandar ZULKARNAIN22-20, 21-180:41
-
14:00WD - QualificationCourt 2Alexandra BØJERikke SØBYbtOlga ROJFranziska VOLKMANN20-22, 21-16, 21-140:58
-
14:00WD - QualificationCourt 4Lise JAQUESFlore VANDENHOUCKEbtRutaparna PANDAArathi Sara SUNIL21-14, 22-200:38
-
14:40WD - QualificationCourt 1CHANG Ching HuiYANG Ching TunbtPooja DANDUSANJANA SANTOSH21-17, 16-10 Retired0:33
-
14:40MS - QualificationCourt 3LU Chia HungbtLucas CLAERBOUT21-18, 21-130:35
-
14:40MD - QualificationCourt 4Inkarat APISUKTanupat VIRIYANGKURAbtDaniel HESSJones Ralfy JANSEN21-11, 24-220:36
-
15:20WD - QualificationCourt 1Debora JILLEImke VAN DER AAR-Linda EFLERIsabel LOHAUWalkover
-
Match duration: 67 minutes
-
15:20MS - QualificationCourt 3Thomas ROUXELbtEetu HEINO21-17, 16-21, 21-191:07
-
15:20MS - QualificationCourt 4SOONG Joo VenbtCHEAM June Wei21-9, 21-140:34
-
17:00XDCourt 1Tontowi AHMADWinny Oktavina KANDOWbtCHEN Tang JiePECK Yen Wei21-6, 21-140:21
-
17:00XDCourt 2Yuki KANEKOMisaki MATSUTOMObtKohei GONDOAyane KURIHARA21-15, 21-120:28
-
17:00XDCourt 3Rodion ALIMOVAlina DAVLETOVAbtJacco ARENDSCheryl SEINEN21-15, 16-21, 21-190:54
-
17:45XDCourt 1WANG Chi-LinCHENG Chi YabtCHOI Sol GyuKIM So Yeong27-25, 21-140:37
-
17:45XDCourt 2REN Xiang YuZHOU Chao MinbtSam MAGEEChloe MAGEE21-14, 21-170:36
-
17:45XDCourt 3Alfian Eko PRASETYAMarsheilla Gischa ISLAMIbtCHANG Tak ChingNG Wing Yung21-19, 18-21, 21-110:41
-
18:30XDCourt 1Dechapol PUAVARANUKROH [2]Sapsiree TAERATTANACHAIbtMark LAMSFUSSIsabel LOHAU21-14, 22-200:37
-
18:30XDCourt 2Rinov RIVALDYPitha Haningtyas MENTARIbtTAN Kian MengLAI Pei Jing20-22, 21-18, 21-151:02
-
19:15XDCourt 3GOH Soon Huat [5]LAI Shevon JemiebtTakuro HOKIWakana NAGAHARA21-17, 21-190:43
-
19:15XDCourt 4Yuta WATANABE [1]Arisa HIGASHINObtNipitphon PHUANGPHUAPETSavitree AMITRAPAI21-7, 21-100:25
-
20:00XDCourt 1Evgenij DREMINEvgenia DIMOVAbtCHAN Peng Soon [3]GOH Liu Ying18-21, 21-17, 21-150:49
-
20:00XDCourt 2Mikkel MIKKELSENMai SURROWbtMarvin SEIDELLinda EFLER21-17, 15-21, 21-150:49