logo

TOYOTA Thailand Open 2018

10 - 15 July

Nimibutr Stadium , Bangkok, Thailand
PRIZE MONEY USD 350,000

TOYOTA Thailand Open 2018 10 - 15 July

MATCH RESULTS 10 July 2018

  • 09:00
    MS - Qualification
    Court 1
    Shreyansh JAISWAL
    bt
    KAN Chao Yu
    21-18, 21-12
    0:24
  • 09:00
    MS - Qualification
    Court 2
    LU Guang Zu
    bt
    Adulrach NAMKUL
    21-14, 21-15
    0:31
  • 09:00
    MS - Qualification
    Court 3
    Sitthikom THAMMASIN
    bt
    WANG Yuehang
    21-12, 21-10
    0:29
  • 09:00
    MS - Qualification
    Court 4
    Rahul Yadav CHITTABOINA
    bt
    Firman Abdul KHOLIK
    21-18, 14-21, 21-19
    1:03
  • 09:35
    MS - Qualification
    Court 1
    Sony Dwi KUNCORO
    bt
    LU Chia Hung
    21-15, 21-13
    0:30
  • 09:35
    MS - Qualification
    Court 2
    LEONG Jun Hao
    bt
    Kantawat LEELAVECHABUTR
    21-16, 21-16
    0:39
  • 09:35
    MS - Qualification
    Court 3
    Kartikey GULSHAN KUMAR
    bt
    Henrikho KHO WIBOWO
    21-14, 21-19
    0:34
  • 09:35
    MS - Qualification
    Court 4
    Shesar Hiren RHUSTAVITO
    bt
    YANG Chih Chieh
    21-12, 7-21, 21-13
    0:44
  • 10:10
    XD - Qualification
    Court 1
    Irfan FADHILAH
    Pia Zebadiah BERNADET
    bt
    Venkat Gaurav PRASAD
    Juhi DEWANGAN
    21-10, 21-12
    0:17
  • 10:10
    XD - Qualification
    Court 1
    Andika RAMADIANSYAH
    Mychelle Crhystine BANDASO
    bt
    HO Wai Lun
    YUEN Sin Ying
    14-21, 21-12, 21-18
    0:44
  • 10:10
    XD - Qualification
    Court 2
    Yuki KANEKO
    Mayu MATSUMOTO
    bt
    Pakin KUNA-ANUVIT
    Supissara PAEWSAMPRAN
    21-15, 21-8
    0:22
  • 10:10
    XD - Qualification
    Court 3
    Hee Chun MAK
    YEUNG Nga Ting
    bt
    Thom GICQUEL
    Delphine DELRUE
    21-17, 21-16
    0:31
  • 10:45
    WS - Qualification
    Court 2
    ZHANG Yi Man
    bt
    Ruselli HARTAWAN
    21-19, 21-13
    0:33
  • 10:45
    WS - Qualification
    Court 3
    HAN Yue
    bt
    CAI Yan Yan
    9-21, 21-18, 21-19
    0:53
  • 10:45
    WS - Qualification
    Court 4
    Yulia Yosephine SUSANTO
    bt
    Sai Uttejitha Rao CHUKKA
    21-18, 21-9
    0:35
  • 11:20
    WD - Qualification
    Court 1
    LIM Chiew Sien
    Sueh Jeou TAN
    bt
    Manassiri BOWONWITTHANAKUL
    Thanapim KAWEENUNTAVONG
    21-10, 21-12
    0:27
  • 11:20
    WS - Qualification
    Court 2
    Chananchida JUCHAROEN
    bt
    Thamolwan POOPRADUBSIL
    21-9, 21-9
    0:25
  • 11:20
    WD - Qualification
    Court 3
    Rawimon IAMRATANAMAETHEEKUL
    Thunyathorn THAMNOPAKAO
    bt
    Pattaranan CHAMNAKTAN
    Vararat GATENAKORN
    21-13, 22-20
    0:32
  • 11:20
    MD - Qualification
    Court 4
    CHUNG Yonny
    TAM Chun Hei
    bt
    KAN Chao Yu
    Chi-Hung LIAO
    21-16, 21-12
    0:27
  • 12:30
    WD - Qualification
    Court 1
    Mychelle Crhystine BANDASO
    Winny Oktavina KANDOW
    bt
    Kunjira KHONGDEE
    Nichakarn KWANDAENG
    21-11, 21-14
    0:27
  • 12:30
    MD - Qualification
    Court 2
    MANDIRAJU Anilkumar Raju
    Venkat Gaurav PRASAD
    bt
    Chaloempon CHAROENKITAMORN
    Charongrat NOBSAMRONG
    21-19, 21-13
    0:27
  • 12:30
    MD - Qualification
    Court 3
    Rian SWASTEDIAN
    Amri SYAHNAWI
    bt
    CHANG Tak Ching
    YEUNG Ming Nok
    23-21, 21-18
    0:28
  • 12:30
    MD - Qualification
    Court 4
    OU Xuan Yi
    REN Xiang Yu
    bt
    HO Wai Lun
    Hee Chun MAK
    15-21, 21-17, 21-15
    0:50
  • 13:00
    MS - Qualification
    Court 1
    Sitthikom THAMMASIN
    bt
    Rahul Yadav CHITTABOINA
    21-14, 21-12
    0:34
  • 13:00
    MS - Qualification
    Court 2
    LU Guang Zu
    bt
    Shreyansh JAISWAL
    21-7, 21-9
    0:21
  • 13:00
    MS - Qualification
    Court 3
    Sony Dwi KUNCORO
    bt
    Kartikey GULSHAN KUMAR
    21-14, 28-26
    0:52
  • 13:00
    MS - Qualification
    Court 4
    LEONG Jun Hao
    bt
    Shesar Hiren RHUSTAVITO
    22-20, 21-19
    0:42
  • 17:00
    XD
    Court 1
    Ricky KARANDASUWARDI
    Debby SUSANTO
    bt
    Nipitphon PHUANGPHUAPET
    Savitree AMITRAPAI
    21-17, 21-17
    0:37
  • 17:00
    XD
    Court 2
    Praveen JORDAN [5]
    Melati Daeva OKTAVIANTI
    bt
    Takuro HOKI
    Koharu YONEMOTO
    21-15, 21-15
    0:24
  • 17:00
    XD
    Court 3
    CHANG Tak Ching
    NG Wing Yung
    bt
    LIAO Min Chun
    CHEN Hsiao Huan
    21-17, 24-22
    0:29
  • 17:00
    XD
    Court 4
    WANG Chi-Lin [3]
    LEE Chia Hsin
    bt
    Tinn ISRIYANET
    Pacharapun CHOCHUWONG
    21-18, 21-13
    0:32
  • 17:40
    XD
    Court 1
    Yugo KOBAYASHI
    Misaki MATSUTOMO
    bt
    Riky WIDIANTO
    Masita MAHMUDIN
    21-16, 21-19
    0:31
  • 17:40
    XD
    Court 2
    Satwiksairaj RANKIREDDY
    Ashwini PONNAPPA
    bt
    Akbar Bintang CAHYONO
    Winny Oktavina KANDOW
    19-21, 21-14, 21-17
    0:48
  • 17:40
    XD
    Court 3
    Ben LANE
    Jessica PUGH
    bt
    Yantoni Edy SAPUTRA
    Marsheilla Gischa ISLAMI
    18-21, 21-19, 21-10
    0:45
  • 17:40
    XD
    Court 4
    Hafiz FAIZAL [8]
    Gloria Emanuelle WIDJAJA
    bt
    Peter KAESBAUER
    Olga ROJ
    21-14, 23-21
    0:33
  • 18:20
    XD
    Court 1
    REN Xiang Yu
    TANG Jin Hua
    bt
    Rodion ALIMOV
    Alina DAVLETOVA
    21-15, 21-12
    0:24
  • 18:20
    XD
    Court 2
    Dechapol PUAVARANUKROH [7]
    Sapsiree TAERATTANACHAI
    bt
    LEE Yang
    HSU Ya Ching
    19-21, 21-10, 21-17
    0:54
  • 18:20
    XD
    Court 3
    LU Ching Yao
    HU Ling Fang
    bt
    TAN Kian Meng [2]
    LAI Pei Jing
    21-14, 21-19
    0:32
  • 18:20
    XD
    Court 4
    LU Kai
    CHEN Lu
    bt
    Yuta WATANABE
    Arisa HIGASHINO
    18-21, 22-20, 21-16
    0:52
Title Sponsor