logo

DAIHATSU Indonesia Masters 2018

23 - 28 January

Istora Senayan , Jakarta, Indonesia
PRIZE MONEY USD 350,000

DAIHATSU Indonesia Masters 2018 23 - 28 January

MATCH RESULTS 25 January 2018

  • 11:00
    WS
    Court 1
    Carolina MARIN [3]
    bt
    Line Højmark KJAERSFELDT
    21-10, 21-15
    0:34
  • 11:00
    XD
    Court 2
    GOH Soon Huat
    LAI Shevon Jemie
    bt
    CHOI Sol Gyu
    CHAE Yu Jung
    21-17, 21-15
    0:36
  • 11:00
    WS
    Court 3
    Nozomi OKUHARA [6]
    bt
    PAI Yu Po
    21-19, 21-18
    0:34
  • 11:00
    WS
    Court 4
    HE Bing Jiao [8]
    bt
    LEE Jang Mi
    18-21, 21-15, 21-18
    1:05
  • 11:45
    XD
    Court
    TANG Chun Man [4]
    TSE Ying Suet
    -
    Vitalij DURKIN
    Nina VISLOVA
    Walkover
  • 11:45
    MD
    Court 1
    Satwiksairaj RANKIREDDY
    Chirag SHETTY
    bt
    LIAO Min Chun
    SU Ching Heng
    21-17, 21-16
    0:32
  • 11:45
    MS
    Court 2
    Rasmus GEMKE
    bt
    JEON Hyeok Jin
    23-21, 21-15
    0:49
  • 11:45
    MS
    Court 3
    Kazumasa SAKAI
    bt
    Viktor AXELSEN [1]
    22-20, 11-7 Retired
    0:30
  • 12:30
    XD
    Court 1
    ZHANG Nan
    LIU Xuan Xuan
    bt
    Mathias CHRISTIANSEN [8]
    Christinna PEDERSEN
    21-19, 17-21, 21-15
    1:10
  • 12:30
    WD
    Court 2
    Della Destiara HARIS
    Rizki Amelia PRADIPTA
    bt
    CHEN Qing Chen [1]
    JIA Yi Fan
    21-15, 21-11
    0:33
  • 12:30
    XD
    Court 3
    ZHENG Si Wei [6]
    HUANG Ya Qiong
    bt
    WANG Chi-Lin
    LEE Chia Hsin
    21-8, 16-21, 21-16
    0:37
  • 12:30
    XD
    Court 4
    Yantoni Edy SAPUTRA
    Marsheilla Gischa ISLAMI
    bt
    Ricky KARANDASUWARDI
    Debby SUSANTO
    21-15, 10-21, 21-14
    0:44
  • 13:15
    XD
    Court 1
    Praveen JORDAN
    Melati Daeva OKTAVIANTI
    bt
    SEO Seung Jae [5]
    KIM Ha Na
    21-15, 21-16
    0:35
  • 13:15
    MS
    Court 2
    SON Wan Ho [4]
    bt
    WANG Tzu Wei
    21-17, 11-21, 21-19
    1:03
  • 13:15
    WD
    Court 3
    LEE So Hee [5]
    SHIN Seung Chan
    bt
    Febriana Dwipuji KUSUMA
    Ribka SUGIARTO
    21-12, 21-13
    0:31
  • 13:15
    WD
    Court 4
    Greysia POLII [8]
    Apriyani RAHAYU
    bt
    Agatha IMANUELA
    Siti Fadia Silva RAMADHANTI
    21-11, 21-16
    0:36
  • 14:00
    XD
    Court 1
    TAN Kian Meng [7]
    LAI Pei Jing
    bt
    Rinov RIVALDY
    Angelica WIRATAMA
    21-18, 21-12
    0:38
  • 14:00
    WS
    Court 2
    Ratchanok INTANON [4]
    bt
    Fitriani FITRIANI
    21-17, 21-16
    0:40
  • 14:00
    MS
    Court 3
    Sony Dwi KUNCORO
    bt
    Tommy SUGIARTO
    21-14, 21-10
    0:33
  • 14:00
    MD
    Court 4
    Mads CONRAD-PETERSEN [4]
    Mads Pieler KOLDING
    bt
    CHOOI Kah Ming
    LOW Juan Shen
    21-11, 21-17
    0:33
  • 14:45
    WS
    Court 1
    SUNG Jihyun [5]
    bt
    Nitchaon JINDAPOL
    21-16, 21-11
    0:38
  • 14:45
    XD
    Court 2
    Tontowi AHMAD [1]
    Liliyana NATSIR
    bt
    LEE Yang
    HSU Ya Ching
    21-12, 21-10
    0:27
  • 14:45
    WS
    Court 3
    Saina NEHWAL
    bt
    CHEN Xiao Xin
    21-12, 21-18
    0:37
  • 14:45
    WD
    Court 4
    CHAE Yu Jung
    KIM Hyerin
    bt
    LIN Ying Chun
    PAI Yu Po
    21-13, 21-18
    0:33
  • 15:30
    WD
    Court 1
    Jongkolphan KITITHARAKUL [6]
    Rawinda PRAJONGJAI
    bt
    Maiken FRUERGAARD
    Sara THYGESEN
    21-19, 21-16
    0:39
  • 15:30
    WD
    Court 2
    Misaki MATSUTOMO [2]
    Ayaka TAKAHASHI
    bt
    CHIANG Kai Hsin
    HUNG Shih Han
    21-12, 21-12
    0:31
  • 15:30
    WS
    Court 3
    TAI Tzu Ying [1]
    bt
    LEE Chia Hsin
    21-14, 21-13
    0:23
  • 15:30
    WD
    Court 4
    CHANG Ye Na [7]
    JUNG Kyung Eun
    bt
    Yulfira BARKAH
    Nitya Krishinda MAHESWARI
    21-11, 19-21, 21-17
    1:26
  • 16:15
    MS
    Court 1
    Hans-Kristian Solberg VITTINGHUS
    bt
    CHONG Wei Feng
    21-18, 11-21, 21-11
    0:50
  • 16:15
    MD
    Court 2
    LU Ching Yao
    YANG Po Han
    bt
    Vladimir IVANOV [6]
    Ivan SOZONOV
    13-21, 21-19, 21-14
    1:03
  • 16:15
    MS
    Court 3
    Anthony Sinisuka GINTING
    bt
    Kantaphon WANGCHAROEN
    21-11, 21-14
    0:38
  • 16:15
    MD
    Court 3
    LIU Cheng [3]
    ZHANG Nan
    bt
    LU Kai
    ZHENG Si Wei
    21-14, 21-16
    0:31
  • 17:00
    WS
    Court 1
    PUSARLA V. Sindhu [2]
    bt
    GOH Jin Wei
    21-12, 21-9
    0:32
  • 17:00
    MD
    Court 3
    LI Jun Hui [2]
    LIU Yu Chen
    bt
    Fajar ALFIAN
    Muhammad Rian ARDIANTO
    21-15, 21-12
    0:27
  • 17:00
    MS
    Court 4
    CHEN Long [3]
    bt
    Suppanyu AVIHINGSANON
    21-13, 21-8
    0:34
  • 17:00
    MD
    Court 4
    Marcus Fernaldi GIDEON [1]
    Kevin Sanjaya SUKAMULJO
    bt
    Rian Agung SAPUTRO
    Hendra SETIAWAN
    21-16, 23-21
    0:33
  • 17:45
    MD
    Court 1
    GOH V Shem
    TAN Wee Kiong
    bt
    LEE Jhe-Huei [5]
    LEE Yang
    21-15, 16-21, 21-13
    0:42
  • 17:45
    MD
    Court 2
    CHEN Hung Ling [7]
    WANG Chi-Lin
    bt
    Berry ANGRIAWAN
    Hardianto HARDIANTO
    21-11, 21-18
    0:30
  • 17:45
    MS
    Court 3
    CHOU Tien Chen [6]
    bt
    Brice LEVERDEZ
    21-16, 21-17
    0:40
  • 17:45
    WD
    Court 4
    Kamilla Rytter JUHL [3]
    Christinna PEDERSEN
    bt
    HSU Ya Ching
    WU Ti Jung
    21-12, 21-16
    0:36
Title Sponsor